Hakim-inspektor: Asim Xudiyev
AFFA nümayəndəsi: Elgiz Abbasov
Qollar: Ronaldo Vaskez, 18; Bobir Abdixolikov, 47; Momo Yansane, 87 // Umarali Raxmonaliyev, 6, 71; Tellur Mütəllimov, 77
Artırılan vaxt: I hissədə 2 dəq; II hissədə 3 dəq.
“Sumqayıt”: 1. Mehdi Cənnətov, 14. Elvin Bədəlov (k), 2. Sertan Taşkın (7. Rövlan Muradov, 67), 17. Murad Xaçayev, 8. Səbuhi Abdullazadə (77. Casurbek Caloliddinov, 81), 20. Ayxan Süleymanlı (99. Silvanus Nimeli, 90+1), 19. Roi Kehat, 5. Alan Dias, 23. Ronaldo Vaskez (21. Nihad Əhmədzadə, 46), 60. Tresor Mossi, 9. Bobir Abdixolikov (11. Momo Yansane, 81).
Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 36. Xəyal Fərzullayev, 6. Vüqar Mustafayev, 29. Qabil Əlizadə, 24. Sənan Muradlı, 75. Nadir Orucov, 95. Miloş Miloviç.
“Sabah”: 92. Stas Pokatilov, 17. Tellur Mütəllimov, 5. Rəhman Daşdəmirov (88. Xəyal Əliyev, 56), 15. Seymur Məmmədov (9. Anatoli Nuriyev, 69), 32. Elgün Dünyamalıyev, 18. Pavol Safranko (k), 40. İqor Noqeyra, 70. Cesse Sekidika, 13. İvan Lepiniça, 11. Kahim Parris (7. Boyan Letiç, 56), 33. Umarali Raxmonaliyev (8. Ayaz Quliyev, 85).
Ehtiyat oyunçular: 1. Yusif İmanov, 55. Nicat Mehbalıyev, 6. Abdulax Xaybulaev, 20. Coy Lens Mikels, 4. Sofian Çakla, 3. Con İrasabal, 99. Neqoş Kupusoviç, 83. Stefen Ende.
Baş məşqçi: Vasili Berezutski
Misli Premyer Liqasında 28-ci turun oyunları keçirilib. "Sumqayıt" FK bu tur doğma meydanda "Sabah"la qarşılaşıb. Qarşılaşma 3:3 hesablı heç-heçə ilə yekunlaşıb. Qeyd edək ki, "Sumqayıt" FK növbəti turda "Araz-Naxçıvan"ın qonağı olacaq. Aprelin 7-də "Liv Bona Dea Arena"da keçiriləcək qarşılaşmaya saat 18:00-da start veriləcək.
Vaqif Cavadov ("Sumqayıt" FK-nın baş məşqçisi): "Bu gün çox baxımlı oyuna şahidlik etdik. Hər iki komandanın ifasında fərqli hissələr gördük. Düşünürəm ki, heç-heçə oyunun ədalətli nəticəsi oldu. "Sabah"a qarşıdakı oyunlarda uğurlar arzulayıram. Yolumuza davam edirik".